Administrator: tel. kom. 510 280 655

Konserwator: tel. kom. 501 076 769

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie w obiegu publicznym na Naszym Osiedlu nieprawdziwymi, kłamliwymi opiniami, zawierającymi także dane zastrzeżone wyłącznie dla członków Wspólnoty na temat jakoby nieprawidłowości, niegospodarności i braku kompetencji oraz inne inwektywy pod adresem Zarządu, oraz firm współpracujących przy administrowaniu i utrzymaniu na właściwym poziomie nieruchomości, pragniemy uprzejmie poinformować Państwa, że:

- Zarząd został wybrany jako ciało całkowicie społeczne w demokratycznym głosowaniu przez zdecydowaną większość Właścicieli i z tego tytułu ma delegację do dysponowania finansami (w uprawnionym zakresie) oraz podejmowania decyzji związanych z bieżącymi potrzebami osiedla;

- Zarząd od początku swego działania w obecnym składzie osobowym, nie odmówił nikomu kontroli dokumentacji związanej z zarządzaniem nieruchomością wspólną, a jego działanie charakteryzuje się pełną transparentnością (posiadamy na tą okoliczność pełną dokumentację);

- Zarząd podjął decyzję, że z osobami, które wszczęły tą niczym nieuargumentowaną nagonkę (autorami ostatniej „petycji”(!?) do mieszkańców umieszczonej w skrzynkach pocztowych) będzie utrzymywał jedynie kontakt obligujący Ustawą, Statutem i ściśle w oparciu o zawarte tam zapisy;

- Zarząd jest w stanie i jest gotowy odpowiedzieć stosownym Organom na zarzuty „grupy inicjatywnej” dotyczące praworządności, uczciwości oraz transparentności swoich działań i jest zdziwiony, że „grupa inicjatywna” (!?) zarzucając mu popełnienie wielu przestępstw nie dokonała obowiązkowego w takich przypadkach (prawnie !) powiadomienia tych instytucji a skoncentrowała się na jątrzeniu, wprowadzaniu w błąd i sianiu niepewności oraz dzieleniu naszej wspólnotowej społeczności;

- Zarząd nie będzie już komentował, ani odnosił się do oszczerstw rzucanych na, jak podkreśliliśmy na początku społecznie działających jego członków i bierze pod uwagę nadanie sprawie form prawnych związanych z naruszeniem dóbr osobistych.

Oczekujemy, że przy całym jadzie, jakim charakteryzują się bezpodstawne insynuacje i zarzuty „grupa inicjatywna” (!?) przedstawi realne, swoje rozwiązania i konkretną kalkulację finansową i organizacyjną, na której jakoby mają skorzystać wszyscy członkowie Naszej Wspólnoty.

Wg zasady „łatwo jest krytykować, ale dużo, dużo trudniej samemu podjąć się odpowiedzialności” oraz biorąc pod uwagę podkreślaną już przez Zarząd we wcześniejszym komunikacie dobrą kondycję ( w tym finansową) Naszego Osiedla, prosimy o bardzo poważne podejście do „propozycji i nagabywań oraz obietnic składanych przez czterech członków naszej Wspólnoty”(!?). W naszej ocenie doprowadzi to do całkowitej dezorganizacji i destabilizacji dobrze działającego jak dotychczas, od wielu lat systemu, do dużych podwyżek opłat czynszowych, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu standardów stanowiących substancję wspólną (sprzątanie, konserwacja zieleni, administrowanie, ochrona, remonty, konserwacje, itp.). Żadna z osób stanowiących „grupę inicjatywną” (!?) nie wyraziła na ostatnim Zebraniu Wspólnoty akcesu wstąpienia do Zarządu!!! Pan podpisany w „petycji” jako trzeci, od wielu lat nie bierze z kolei udziału w głosowaniach nad Uchwałami (jest to ustawowy obowiązek każdego członka Wspólnoty Mieszkaniowej)

Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej Horowa Góra

 

 

Naprawmy To!

Naprawmy to

Budżet Obywatelski

Budżet obywatelski

Grupa Marki 2020

Grupa Marki 2020